Ekonomi

Yeni sezon öncesi ayakkabı mağazalarında okul çantası ve valiz yoğunluğu

– Yeni dönem öncesi ayakkabı mağazalarında okul çantası ve valiz yoğunluğu

SAMSUN – Okulların açılmasına sayılı günler kala ayakkabı mağazaları okul çantalarını ve valizlerini tamir etmekle meşgul. Tamirciler yoğun bir şekilde çalışarak günde yaklaşık 10 çanta ve valizin tamirini tamamlıyor.

Samsun’da kırılan fermuarlar ve okul çantalarının yırtılan yerlerini tamir ettirmek isteyen vatandaşlar ayakkabı tamirhanelerinde büyük kalabalık oluşturuyor. İlkadım ilçesi Kaptanağa Caddesi pasajında ​​bulunan ayakkabı tamircileri, özellikle okulların açılmasına sayılı günler kala yoğun bir şekilde çalışıyor.

“Geçen yıla göre bu yıl daha fazla yoğunluk var”

23 yıldır ayakkabı tamirciliği yapan Turgut Dursun, “Okulun açılmasına çok az kaldı. Okul çantası tamiriyle meşgulüz. Önümüzdeki hafta okulların açılması ve okulların açılmasıyla yoğunluğumuz devam ediyor. Üniversitelerde okul çantalarının fermuarlarını ve iç astarlarını 50 ile 100 TL arasında değiştiriyoruz. Çocukların da ayrıca tamir etmesi gerekiyor.” spor Ayakkabı tamiri 50 ile 150 TL arasında değişebilir. Genel olarak çalışmaların beğenilmesiyle birlikte bu yıl geçen yıla oranla daha fazla yoğunluk yaşanıyor. “Üniversiteler açılmadan hemen önce ekstra bagaj tamir işimiz var” dedi.

haberciftlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu