Haber

Sosyal Medyada Tartışma Yarattı! İBB’den ‘Metrobüs Kovayla Bozuldu’ İddialarına Yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), dün sosyal medyada paylaşılan ve tartışma yaratan “İBB, Metrobüs’ü kovayla parçaladı” iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, araçların eski araçlar olduğu ve MKE’nin bu işlemi araçları taşımak için yürüttüğü belirtildi.

‘İBB metrobüsü kepçeyle ezdirdi’ iddialarının ardından hükümete yakın çok sayıda hesap ve medya kuruluşunun hedef gösterdiği İBB’den açıklama geldi.

‘Makine Kimya Sanayi’ tarafından taşınmadan önce demonte edilmiş görüntüsüdür.

İBB’den yapılan açıklama şöyle:

Bugün bazı sosyal medya hesaplarında ‘Makine ve Kimya Sanayii’ tarafından eski metrobüs araçlarının bölümlere ayrıldığı görüntüler, İETT’nin metrobüs araçlarını parçaladığı teziyle gündeme geldi. Sözün konusu manzaradır; 2007 ve 2008 yıllarında Hollanda’dan satın alınan, verimsizlik nedeniyle hurdaya ayrılan ve ekonomik ömrünü tamamlayan, yedek modülü olmayan ve üretici firması iflas eden eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Sanayii’ tarafından modüllere ayrılacak görüntüsüdür. Hareket etmeden önce. Kurumumuz, yerli üretim güçlü ve konforlu metrobüs araçlarını şehrimize kazandırmaya devam ediyor. Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Tartışma yaratan sahneler ?

Görüntülerle ilgili iktidara yakın sosyal medya hesapları ve medya kuruluşları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu